Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Věci veřejné jsou B-tým pražské ODS

7. 05. 2010 0:00:00
Vážení občané, dovolte mi, abych reagoval na množící se spekulace ohledně údajného jednání o koalici na komunální úrovni s místní ODS Praha 11.

Rád bych Vás ujistil, že nejsme v žádném kontaktu, nevyjednáváme a ani neuvažujeme o koalici s představiteli za ODS Praha 11 v čele se současným starostou Daliborem Mlejnským a radním MČ Praha 11, radním ZHMP a poslancem Jiřím Janečkem. Ti reprezentují místní nedemokratickou a levičáckou organizaci ODS Praha 11. Levičáckou proto, že zakládají řadu městských akciových společností a v.o.s. jako: OPBH Praha 11 a.s. (v obchodním rejstříku pod firmou 1. Jihoměstská a.s.), Kulturní Jižní Město o.p.s., Jihoměstská majektová a.s., Jihoměstská parkovací a.s., Sportovní Jižní město, o.p.s., Jihoměstská sociální a.s. Komunisté a jiní centrální plánovači a zastánci názoru, že vše má řídit a spravovat stát, musí nad těmito kroky radnice jásat.

ODS v Zastupitelstvu omezila možnost přihlašování zastupitelů do diskuse v bodu „Dotazy, připomínky a podněty členů zastupitelstva“. Jejich přihlašování do diskuse na jednání Zastupitelstva je možné již jen písemně. Navíc toto omezení dokonce zdokonalili natolik, že se již neotevírá rozprava vůbec.

Za zmínku stojí i jejich projekt „zastřešení dálnice“. Na takto vzniklém prostranství by měla vzniknout zeleň a sportovní plochy. Rozpočet takovéhoto projektu by ovšem položil i švýcarskou ekonomiku a s podobnými nesmyslnými projekty se lze setkat snad jen v Severní Koreji. Doufám, že ODS poslance Janečka v jeho megalomanských úmyslech zarazí.

O Praze 11 lze také bez sebemenších pochyb říci, že se zde jedná o nepotismus. To je označení systému obsazování funkcí, v němž jsou preferováni příbuzní (nebo obecněji přátelé či další např. obchodně spřízněné osoby) proti ostatním, nezřídka lépe kvalifikovaným kandidátům. Řada koaličních i opozičních zastupitelů například zasedla v představenstvech a dozorčích radách výše uvedených městských společností a jsou tak na vedení radnice finančně závislí, což je i konflikt pro jejich činnost jako zastupitelů, kteří mají Radu kontrolovat.

Za poslední tři roky zvládli radní z ODS a ČSSD utratit všechny prostředky z privatizace bytového fondu, tedy cca 800 mil. Kč. Tyto peníze předchozí rada Městské části Praha 11, které jsem byl členem, pečlivě našetřila na investice významného charakteru jako například nová radnice, výstavba parkovacích domů nebo plavecký bazén. Z těchto plánovaných investic se ale zatím žádná nerealizovala a to i přesto, že ODS před volbami slibovala a garantovala realizaci některých projektů do 3 let. Pamatujete si na hesla ODS „Vodní svět do 3 let – GARANTUJEME“? Takto bude muset Praha 11 realizovat projekt s jinými investory a mám obavu, aby to nedopadlo jako výstavba haly SAZKA, nebo projekt Opencard. Mohlo by se také stát, že na tomto projektu městská část zbankrotuje. Vždyť aquapark v Průhonicích je vzdálený jen pár minut jízdy autem.

Zajímavé je, kolik zakázek má bezpečnostní agentura ABL od radnice na Praze 11. Otázkou je kolik dala bezpečnostní agentura ABL sponzorských darů pro Věci veřejné. Je již všeobecně známé personální propojení mezi ABL a Věcmi veřejnými nejen na Praze 1, ale i mezi panem Vítem Bártou z ABL a panem Daliborem Mlejnským na Praze 11. Další propojení mezi ABL a ODS mohu doložit citátem ze stránek firmy ABL: „ABL bylo již podruhé odborným garantem na Leadership Akademii ODS v Chrudimi, kde ABL bylo nejen sponzorem tohoto setkání vrcholných politiků ODS, ale zástupci firmy se také účastnili odborných diskuzí na téma bezpečnosti. Vít Bárta představil Antikorupční program ABL. V Chrudimi se problematika korupce prezentovala na konkrétním příkladu Třebíčské radnice, který byl začátkem roku značně medializován. Starosta Třebíče Ivo Uher vysvětloval účastníkům pozadí celé kauzy a poukázal na moc médií“. [Zdroj: http://www.abl.eu/abl-na-leadership-akademii-2008-v-chrudimi-1404036263.html] Pan Vít Bárta také společně s panem starostou Prahy 11 vystupuje na protikorupčních konferencích, např. na konferenci „o podnikové bezpečnosti“ konané 11. dubna 2006.

Závěrem se vrátím k možné koalici s ODS. Je pravdou, že bychom po parlamentních volbách rádi v poslanecké sněmovně spolupracovali s ODS. To ale již neplatí o Praze 11. Jsem toho názoru, že to není TOP 09 Praha 11, která se na Jižním Městě chystá na koalici s ODS, nýbrž právě Věci veřejné. Toto spojenectví pražské ODS a Věcí veřejných se již prakticky realizovalo na Praze 1, kde pomohli Filipu Dvořákovi odvolat starostu Hejmu a dosadit jej do funkce starosty Prahy 1.

Autor: Jan Vašíček | pátek 7.5.2010 0:00 | karma článku: 12.07 | přečteno: 1443x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Andrea Kostlánová

Zavraždil Sarkozy Kaddáfího ?

Poté co obchodníka se zbraněmi a prostředníka mezi Kaddáfím a Sarkozym Takieddineho v 3/011 zadrželi na letišti Bourget s celně nepřihlášenou hotovostí v částce 1.5 mil euro, libyjská agentura JANA 10.3.11 oznámila, že

23.7.2018 v 14:43 | Karma článku: 9.74 | Přečteno: 590 | Diskuse

Jiří Paroubek

Chystá se revize církevních restitucí

Kdyby ministr zemědělství Toman uskutečnil „jen“ dvě věci a to: revizi církevních restitucí a atak obchodních řetězců, byly by to jasné politické body pro stranu, která jej nominovala. Tedy pro ČSSD.

23.7.2018 v 14:35 | Karma článku: 20.50 | Přečteno: 679 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Vůbec nejde o záchranu ohrožených migrantů

Mainstream dnes a denně podsouvá veřejnosti srdceryvné zprávy a záběry o dalších a dalších zachráněných, prý ohrožených migrantech, o které se prý musíme všichni svorně postarat.

23.7.2018 v 14:02 | Karma článku: 28.93 | Přečteno: 612 | Diskuse

Jan Dvořák

Statistická zpráva z vyšetřovací komise OKD

Sněmovní komise, před kterou leží nelehký úkol, aby do posledního detailu vyšetřila už poměrně dávnou privatizaci OKD, se ujala své práce.

23.7.2018 v 13:27 | Karma článku: 16.22 | Přečteno: 346 | Diskuse

Jaroslav Pomp

Proč propaganda vhání Čechy do Putinovy náruče?

Vladimir Vladimirovič Putin je podle mainstreamu nejen ruský prezident, novodobý car, ale všemocný bůh zla, zodpovědný za všechna příkoří světa. Media ovšem už nikdo nebere vážně a protiruská propaganda má zcela opačný efekt.

23.7.2018 v 10:51 | Karma článku: 36.60 | Přečteno: 1159 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1283
Ekonom, narozen v Praze v roce 1973. Absolvent České zemědělské univerzity v Praze a Vysoké školy finanční a správní. V současné době pracuje ve veřejném sektoru.
Najdete na iDNES.cz