Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Interpelace – prodej výstupního vestibulu stanice metra C - Háje

3. 04. 2011 15:12:00
Vážený pane primátore, na minulém zastupitelstvu jsem Vás interpeloval ve věci prodeje vestibulu metra C Háje. Požadované podklady jsem nedostal s odůvodněním, že mi je nemůžete předat z důvodu, že DP má uzavřenu mlčenlivost, kterou je vázán v rámci smluvní dokumentace a není oprávněn ji třetím osobám sdělovat.

Zde jenom poznámka, nejsem třetí osoba. DP Praha je 100 % vlastně HMP a já jsem interpeloval jako zastupitel v souladu se Zákonem o hl. m. Praze.

Na hospodářském výboru nám bylo řečeno od zástupců DP Praha, že na předmětný pozemek, přináležející k vestibulu metra C Háje, byla uzavřena v září 2010 smlouva o budoucí smlouvě kupní za cenu vyšší než 5 tis. korun na metr = cca 2 mil Kč.

Pozemek je ale svým způsobem zvláštní.

Na pozemku je silnice, vedle něj čerpací stanice a nad ním je výstupní vestibul metra C, což je nadzemní stavba, která mimo vyústění eskalátorů z nástupiště metra a nově i bezbariérového přístupu do metra obsahuje i :

- Zázemí pro dozorčí stanice

- Okénko s předprodejem kuponů MHD

- Prodejnu novin a časopisů

- Bankomat

- Automat na nápoje

- Provozovnu sázkové kanceláře Fortuna

Opětovně Vás žádám v souladu se zákonem, o dodání veškerých kopií podkladů: žádosti o odkup, vyjádření městské části, dalších stanovisek, a pokud je tajný, což by u subjektu ze 100 % vlastněným HLMP nemělo být, asi návrh plánované investice, tak kopii smlouvy o budoucí kupní smlouvě - bez této tajné přílohy se specifikací investičního záměru. Podmínky smlouvy ale tajné, pro žádného zastupitele HMP, být podle mého názoru nesmí.

Dále prosím o informaci, kolik dostává DP z pronájmu tohoto výstupního vestibulu (např. od sázkové kanceláře, prodejny novin a časopisů, atd.) a informaci, jestli budeme ze smlouvy naopak něco platit my (tedy DP) novému majiteli za užívání – zázemí pro dozorce stanice, předprodeje kuponů MHD...

Dále prosím RHMP o stanovisko, jestli se ztotožňuje s postojem ředitele DP, který na Výboru pro hospodářskou politiku a informatiku tvrdí, že není vůči zastupitelům dle zákona „osobou povinnou“ podávat informace, a že to je pro něj jen představenstvo a dozorčí rada, kde má HLMP své zástupce.

děkuji

§ 51

(1) Členové zastupitelstva hlavního města Prahy jsou povinni vykonávat svůj mandát osobně v souladu se svým slibem a nejsou přitom vázáni žádnými příkazy.

(2) Výkon funkce člena zastupitelstva hlavního města Prahy se považuje za výkon veřejné funkce. Člen zastupitelstva hlavního města Prahy nesmí být pro výkon své funkce krácen na právech vyplývajících z jeho pracovního nebo jiného obdobného poměru.

(3) Člen zastupitelstva hlavního města Prahy má při výkonu své funkce právo

a)

předkládat zastupitelstvu hlavního města Prahy návrhy na projednání,

b)

vznášet dotazy, připomínky a podněty na radu hlavního města Prahy a její jednotlivé členy, na předsedy výborů zastupitelstva hlavního města Prahy, na statutární orgány právnických osob, jejichž zakladatelem je hlavní město Praha, a na vedoucí příspěvkových organizací a organizačních složek, které hlavní město Praha založilo nebo zřídilo; písemnou odpověď musí obdržet do 30 dnů,

c)

požadovat od zaměstnanců hlavního města Prahy zařazených do Magistrátu hlavního města Prahy, jakož i od zaměstnanců právnických osob, které hlavní město Praha založilo nebo zřídilo, informace ve věcech, které souvisejí s výkonem jeho funkce, nestanoví-li zákon jinak.

Autor: Jan Vašíček | neděle 3.4.2011 15:12 | karma článku: 14.99 | přečteno: 1424x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Praha a střední Čechy

Jakub Beznoska

Náctiletý řidič obrátil auto na střechu

Tento nadpis v jednom internetovém regionálním deníku mě zprvu překvapil. Ale jen do doby, než jsem zjistil, že řídit auto od patnácti let je u nás úplně běžné.

1.7.2018 v 22:50 | Karma článku: 20.49 | Přečteno: 954 | Diskuse

Tomáš Kubálek

České léčebné konopí? Už mě to nezajímá

Tak nejspíše bude reagovat český pacient na opakující se zprávy ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) o dostupnosti a následné nedostupnosti českého léčebného konopí.

28.6.2018 v 18:48 | Karma článku: 22.35 | Přečteno: 608 | Diskuse

Šárka Rosová Váňová

Jak vyprat potah na paměťovou matraci

Sloužila nám dlouho... jsem sentimentální a taky nemám na vyhazování dalších pěti tisíc. Holka jedna značková, měkoučká, tenká vrchní matrace z paměťové pěny...

18.6.2018 v 22:30 | Karma článku: 18.67 | Přečteno: 598 | Diskuse

Jan Dvořák

ČSSD ještě do vlády ani nevstoupila, a už v prefereních jiné válcuje

Podle důvěryhodného zdroje je téměř jisté, že 2/3 hlasujících sociálních demokratů se vysloví pro vstup do vlády, byť za účasti „vážné překážky“ v jejím čele, a s podporou strany, s níž si spolupráci dávno zakázali.

12.6.2018 v 18:26 | Karma článku: 17.28 | Přečteno: 521 | Diskuse

Michal Tříska

NS Svatojánské proudy

Projděme se spolu, v prvních jarních dnech, po hlubokém skalním údolí, kde se nachází 10 km naučná stezka, která i za deště nadchne snad skoro každého.

12.6.2018 v 18:00 | Karma článku: 19.16 | Přečteno: 497 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1283
Ekonom, narozen v Praze v roce 1973. Absolvent České zemědělské univerzity v Praze a Vysoké školy finanční a správní. V současné době pracuje ve veřejném sektoru.
Najdete na iDNES.cz