Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Interpelace – prodej výstupního vestibulu stanice metra C - Háje

3. 04. 2011 15:12:00
Vážený pane primátore, na minulém zastupitelstvu jsem Vás interpeloval ve věci prodeje vestibulu metra C Háje. Požadované podklady jsem nedostal s odůvodněním, že mi je nemůžete předat z důvodu, že DP má uzavřenu mlčenlivost, kterou je vázán v rámci smluvní dokumentace a není oprávněn ji třetím osobám sdělovat.

Zde jenom poznámka, nejsem třetí osoba. DP Praha je 100 % vlastně HMP a já jsem interpeloval jako zastupitel v souladu se Zákonem o hl. m. Praze.

Na hospodářském výboru nám bylo řečeno od zástupců DP Praha, že na předmětný pozemek, přináležející k vestibulu metra C Háje, byla uzavřena v září 2010 smlouva o budoucí smlouvě kupní za cenu vyšší než 5 tis. korun na metr = cca 2 mil Kč.

Pozemek je ale svým způsobem zvláštní.

Na pozemku je silnice, vedle něj čerpací stanice a nad ním je výstupní vestibul metra C, což je nadzemní stavba, která mimo vyústění eskalátorů z nástupiště metra a nově i bezbariérového přístupu do metra obsahuje i :

- Zázemí pro dozorčí stanice

- Okénko s předprodejem kuponů MHD

- Prodejnu novin a časopisů

- Bankomat

- Automat na nápoje

- Provozovnu sázkové kanceláře Fortuna

Opětovně Vás žádám v souladu se zákonem, o dodání veškerých kopií podkladů: žádosti o odkup, vyjádření městské části, dalších stanovisek, a pokud je tajný, což by u subjektu ze 100 % vlastněným HLMP nemělo být, asi návrh plánované investice, tak kopii smlouvy o budoucí kupní smlouvě - bez této tajné přílohy se specifikací investičního záměru. Podmínky smlouvy ale tajné, pro žádného zastupitele HMP, být podle mého názoru nesmí.

Dále prosím o informaci, kolik dostává DP z pronájmu tohoto výstupního vestibulu (např. od sázkové kanceláře, prodejny novin a časopisů, atd.) a informaci, jestli budeme ze smlouvy naopak něco platit my (tedy DP) novému majiteli za užívání – zázemí pro dozorce stanice, předprodeje kuponů MHD...

Dále prosím RHMP o stanovisko, jestli se ztotožňuje s postojem ředitele DP, který na Výboru pro hospodářskou politiku a informatiku tvrdí, že není vůči zastupitelům dle zákona „osobou povinnou“ podávat informace, a že to je pro něj jen představenstvo a dozorčí rada, kde má HLMP své zástupce.

děkuji

§ 51

(1) Členové zastupitelstva hlavního města Prahy jsou povinni vykonávat svůj mandát osobně v souladu se svým slibem a nejsou přitom vázáni žádnými příkazy.

(2) Výkon funkce člena zastupitelstva hlavního města Prahy se považuje za výkon veřejné funkce. Člen zastupitelstva hlavního města Prahy nesmí být pro výkon své funkce krácen na právech vyplývajících z jeho pracovního nebo jiného obdobného poměru.

(3) Člen zastupitelstva hlavního města Prahy má při výkonu své funkce právo

a)

předkládat zastupitelstvu hlavního města Prahy návrhy na projednání,

b)

vznášet dotazy, připomínky a podněty na radu hlavního města Prahy a její jednotlivé členy, na předsedy výborů zastupitelstva hlavního města Prahy, na statutární orgány právnických osob, jejichž zakladatelem je hlavní město Praha, a na vedoucí příspěvkových organizací a organizačních složek, které hlavní město Praha založilo nebo zřídilo; písemnou odpověď musí obdržet do 30 dnů,

c)

požadovat od zaměstnanců hlavního města Prahy zařazených do Magistrátu hlavního města Prahy, jakož i od zaměstnanců právnických osob, které hlavní město Praha založilo nebo zřídilo, informace ve věcech, které souvisejí s výkonem jeho funkce, nestanoví-li zákon jinak.

Autor: Jan Vašíček | neděle 3.4.2011 15:12 | karma článku: 14.99 | přečteno: 1424x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Praha a střední Čechy

Pavel Liprt

Obrázky z Prahy - Zatracovaná raketa s černými miminky aneb téměř 12 tisíc tun na Žižkově

Žižkovská věž, nejznámější dominanta Žižkova, je současně nejvyšší stavbou v Praze s nejvyšší vyhlídkovou plošinou. Pro mnohé je tato stavba již neodmyslitelně spjatá s hlavním městem.

18.2.2018 v 15:59 | Karma článku: 19.13 | Přečteno: 646 | Diskuse

Jan Dočekal

Squateři na Šatovce - pohled z druhé strany

Denně nyní ve zpravodajství vidíme jakási individua (squatery), kteří obsadili usedlost Šatovka na Praze 6, uvelebili se na střeše, mlátí tam do plechů, kolem jsou manévry policie a nikdo neví co s nimi .... ALE .....

13.2.2018 v 9:18 | Karma článku: 44.84 | Přečteno: 8584 | Diskuse

Pavel Ďuran

Nedostatek řidičů MHD

Že taxikáři v Praze nemají co do úst a MHD chybí řidiči si tu nedávno posteskl bloger Vladimír Havránek. To v souvislosti s dalším protestem proti UBERu.

13.2.2018 v 7:28 | Karma článku: 18.53 | Přečteno: 667 | Diskuse

Marek Volf

Banánové Česko: Dročkaři di Praga

Tak nám zase stávkovali dročkaři v Praze. Tahle informace mne vždycky dojme. Podobně dojemná je už snad jen stávka dělníků ve Škoda Auto za vyšší platy (aktuálně přes 40 tisíc CZK a plánován dvojciferný růst).. :)

10.2.2018 v 8:45 | Karma článku: 25.06 | Přečteno: 711 | Diskuse

Alois Sečkár

Budiž pouliční světlo

Je Praha za tmy dostatečně osvětlená? Pan Rudolf Hladík z branické Dobešky se domnívá, že přinejmenším v okolí jeho bydliště nikoliv.

5.2.2018 v 14:54 | Karma článku: 4.37 | Přečteno: 231 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1283
Ekonom, narozen v Praze v roce 1973. Absolvent České zemědělské univerzity v Praze a Vysoké školy finanční a správní. V současné době pracuje ve veřejném sektoru.
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.